hlídací pes

Obchodní podmínky

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Ceny zboží jsou platné v době jeho objednání, jsou uváděny v Kč, obsahují zákonnou DPH ve zvláštním režimu podle Zákona o DPH a jsou konečné.

Dodání zboží

Při osobním odběru je zboží na prodejně rezervováno 7 dní od data, kdy bylo zákazníkovi odesláno potvrzení, že objednávka je připravena.

Při zasílání zboží doporučeně Českou poštou předáváme zásilky dopravci do druhého dne od oznámení, že zásilka je připravena k odeslání. Při platbě předem na náš účet je lhůta pro připsání peněz 7 dnů od zaslání e-mailu s platebními náležitostmi. Po této lhůtě bude objednávka automaticky zrušena.

Pokud zákazník neobdrží od České pošty výzvu k vyzvednutí zásilky, měl by se informovat na své dodávací poště, zda tam zásilka pro něj není uložena. Při nezastižení zákazníka na jeho adrese je zásilka uschována na poštovní pobočce podle propozic pošty, nejčastěji 14 dní. V případě, že dojde k vrácení odeslané zásilky na dobírku (v důsledku nepřevzetí zásilky zákazníkem) a zákazník požádá o opětovné zaslání zboží, bude znovu účtován poplatek za dopravu a zároveň bude vyžadována platba na účet předem s dodáním zboží až po připsání peněz na účet.

 • Zásilky na Slovensko zasíláme jako dobírku. O aktuální výši poštovného bude zákazník informován e-mailem (cena poštovného se pohybuje kolem 280 Kč, zákazník ještě platí své poště poplatek 6 euro za převod měny).
 • Při vyřizování objednávek do zahraničí je akceptována platba předem na náš účet s následným dodáním zboží Českou poštou. Zákazníka informujeme e-mailem o aktuální výši poštovného. U převodů peněz z ciziny se připočítává bankovní poplatek za Europlatbu ve výši 200,-Kč, za ostatní bankovní převody poplatek 500,-Kč, který nám při realizaci převodu účtuje bankovní ústav.
 • Lze také platit systémem Paypal. Poplatek za tento druh platby závisí na velikosti převáděné částky a zákazník bude o její výši předem informován.
 • Bankovní údaje provozovatele:
  • účet číslo 5093115001 / 5500. Účet je veden v CZK.
  • Raiffeisen Bank

B. Smetany 11, 301 00 Plzeň, Česká republika

  • IBAN - CZ4355000000005093115001
  • SWIFT (BIC) RZBCCZPP
 • Veškeré zasílané zboží je vždy dobře zabalené, aby během přepravy nedošlo k jeho poškození. Pokud při přebírání balíku kupující zjistí jakékoliv viditelné poškození balíku, může jej odmítnout převzít z důvodu poškození přepravního obalu.

 

Záruka

 • Provozovatel zaručuje, že nové zboží je v okamžiku jeho zaslání zákazníkovi bez viditelných vad. U antikvárního zboží stav zboží odpovídá jeho stáří a běžnému opotřebení. Je-li tomu jinak, je to zohledněno v popisu zboží v nabídce.
 • Zákazník je povinen okamžitě po obdržení zásilky zkontrolovat správnost a úplnost jejího obsahu a případné nedostatky nejpozději do dvou dnů od obdržení zásilky oznámit provozovateli.
 • V případě neúplné zásilky provede provozovatel po obdržení zákazníkovy reklamace bez zbytečného odkladu dodatečnou zásilku. Náklady na přepravu hradí v tomto případě provozovatel.
 • Reklamace vyřizujeme v souladu se zákonem č. 367/2000.

Vrácení zboží a reklamace

 • V případě nákupu zboží prostřednictvím internetu je zákazník oprávněn zboží vrátit bez oznámení důvodu. Musí tak učinit ve lhůtě do 14 dnů po převzetí zboží. Vrácení se děje e-mailovým či písemným oznámením a zasláním zboží na adresu provozovatele. Zboží musí být zasláno doporučenou zásilkou a ve stavu, v jakém je zákazník převzal.
 • Rizika spojená se zpětným zasláním zboží nese zákazník (doporučujeme vám proto zboží řádně zabalit, aby nedošlo k jeho znehodnocení, zásilku poslat doporučeně, popřípadě zboží větší hodnoty pojistit).
 • Pokud zákazník zboží zaslal zpět řádně a včas, vrátí provozovatel zákazníkovi uhrazenou kupní cenu vráceného zboží bez zbytečného odkladu (nejpozději do 7 dnů po obdržení zboží) zasláním na bankovní účet zákazníka.
 • Provozovatel nehradí zákazníkovi náklady na dopravné, které byly řádně naúčtované dle zákazníkovy objednávky.

Provozovatel nakládá s osobními údaji zákazníků v souladu s platnými právními předpisy upravujícími ochranu osobních údajů.

Kontakty

Antikvariát
Václav Beneš

Divadelní 203/2

301 21 Plzeň

tel.: +420 377 326 639

info@antikvariat-benes.cz

Otevírací doba

Prodejní doba:

Po - Pá 9.00 - 18.00

So, Ne - zavřeno

Výkupní doba:

Po - Pá 9.00 - 12.00 ~ 14.00 - 17.00

Zajímavé odkazy

CenyZboží.cz

Antikvariát Motýl

Černé triko